Menu

Úsek mimotělního oběhu

Náplní práce úseku je vedení mimotělního krevního oběhu u srdečních operací na zastaveném i bijícím srdci ve spolupráci s kardiochirurgy a anesteziology.

Jedná se o plánované i urgentní kardiochirurgické výkony prováděné v normotermii i hypotermii převážně u dospělých pacientů včetně srdečních transplantací a implantací systémů dlouhodobé mechanické srdeční podpory.

Pracovníci zajišťují technickou podporu pro veškeré systémy oběhové podpory – intraaortální balonkové kontrapulzaci, ECMO, krátkodobé i dlouhodobé srdeční podpory.

Od roku 2001 spolupracujeme s Masarykovým onkologickým ústavem na programu léčby pacientů s maligním melanomem končetiny formou izolované hypertermické perfuze končetiny cytostatikem pomocí přístroje pro mimotělní oběh.

Úsek mimotělního oběhu

Vedoucí úseku mimotělního oběhu

Rastislav Ňorek

  • +420 543 182 485

Chirurg-perfuziolog

MUDr. Jiří Slavík

  • +420 543 182 485

Certifikovaní perfuzionisté

Lucie Dolinková

Mgr. Jakub Gaja

Mgr. Eva Jetmarová

Jitka Nešporová

Bc. Petra Synková
 

Další informace

Vybavení úseku pro naše 3 standardní operační sály a 1 hybridní operační sál tvoří přístroje pro mimotělní oběh s výměníky tepla, přístroje pro extrakorporální membránovou oxygenaci (ECMO), intraaortální balonkovou kontrapulzaci, levostrannou i pravostrannou srdeční podporu.

Kontaktní informace

+420 543 182 599

Kde najdete naše pracoviště

Pekařská 53, Brno
Budova A3, 2. poschodí

 

 

 

Galerie