Menu

O nás

Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH) Brno je státní příspěvkovou organizací v přímé působnosti Ministerstva zdravotnictví České republiky s nadregionální působností.

CKTCH je nositelem certifikátu kvality Spojené akreditační komise ČR. Tato akreditace je důkazem správně nastavených procesů a dodržování principů kvality a bezpečí poskytované péče.

Trvale jsou uplatňovány nejmodernější diagnostické a léčebné postupy v oblasti kardiovaskulárních onemocnění a transplantací, centrum je zařazeno do mezinárodních klinických studií, při kterých se ověřují nejnovější poznatky.

Nedílnou součástí činnosti centra je vědecko-výzkumná činnost, centrum se podílí na pre- i postgraduální výuce lékařů a nelékařských zdravotnických profesí.  CKTCH obdrželo v roce 2016 statut Komplexního kardiovaskulárního centra (ve spolupráci s FN Brno a FN u sv. Anny) a statut Transplantačního centra pro transplantace ledvin,  jater a srdce.

Centrum patří dlouhodobě k nejlépe hodnoceným zdravotnickým zařízením jak z pohledu odborníků tak i pacientů.

Vize a hodnoty CKTCH
Vize
Usilujeme o vytvoření skutečného a silného kardiovaskulárního a transplantačního centra, které by bylo moravskou obdobou IKEM .

Hodnoty
CKTCH navazuje na dlouhou tradici brněnské kardiochirurgické školy a transplantací orgánů. Poskytuje chirurgickou léčbu srdečních a cévních onemocnění v celém spektru. V oblasti kardiovaskulární medicíny a transplantací je na Moravě nenahraditelným subjektem.