Menu

„SRDÍČKÁŘI“ NA SETKÁNÍ U KARLOVY STUDÁNKY

Jeden zářijový víkend roku 2016  proběhlo  v nádherných lázních Karlova Studánka IV. setkání transplantovaných.

Letos se sešlo neuvěřitelných 50 osobností, těch, kterým bylo transplantováno srdce  v brněnském Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie.Program byl více než pestrý - kromě spontánních posezení, přednášek renomovaných lékařů a několika zápasů v tenisu a volejbalu se také tančilo a rozdávaly  se certifikáty. Jaké? No přece ty, které navždy budou transplantovaným připomínat jejich Nový život se srdcem dárce.

Hlavní organizátor setkání ing František Kmínek byl letos více než spokojený. Zájem o setkání byl obrovský, počet těch, kteří se chtějí setkat s lidmi podobného osudu rok od roku stoupá. Přitažlivé na setkání je i fakt, že transplatovaného muže i ženu může doprovodit jakýkoli příbuzný a tím pádem se dozvědět mnohé o problematice, doporučeném životním stylu i jen si tak popovídat s těmi, kterým život zachránil anonymní dárce....
Letos dokonce hlavní organizátor za souhlasu všech přítomných založil Spolek. Transplantované tedy  bude reprezentovat oficiální organizace se svým předsedou a jasnou strukturou.

Podívejte se na fotoreportáž  a krátké video z letošního setkání. Ve videu se dozvíte, jak se žije těm, kteří transplantaci prodělali v blízké i vzdálenější minulosti.

Galerie